O mně

lenka 01

O mně

Jsem bytost, která ráda sní, má ráda příběhy, hudbu, ráda posouvá realitu a úhel pohledu. Miluje tvořit obrazy, zážitky a probouzet hravost v duších.

V obobí, kdy jsem studovala elektrotechniku a pohybovala se spíš v „mužském světě“, jsem narazila v jednom artovém časopise na fotografii, která v sobě měla přesah, (surrealismus … ruce lezouci po skále v prázdnotě). Tehdy jsem pochopila, jak se cítím a uvědomila si, že nejdřív musím začít dělat věci, které chci já, a pak budu mít co předávat dál. Uvědomila jsem si, jakou sílu v sobě fotografie má a nechala se tímto médiem pohltit.

Vystudovala jsem magisterské studium na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity, poznala spoustu zajímavých lidí a ponořila se do tvůrčího světa. Fotografie se stala moji srdcovou záležitostí, dlouholetou láskou a hlavně mojí životní cestou a to především v oblasti portrétu, aktu a subjektivního dokumentu.

Fotografii se profesionálně věnuji již přes 20let, realizovala jsem projekty pro časopisy, firmy, agentury a vytvořila několik kalendářů. Mám za sebou výstavy skupinové i samostatné a vážím si ocenění Czech press photo v kategorii umění a portrétu.

Na světelných studiích těla mám ráda možnost umocnit v ženách jejich ženskost a lásku k sobě samým. Mé klientky nejsou modelky, ale ženy, které v sobě najdou sílu přijít a se mnou si uvědomit, že ukrývají vnitřní krásu a mají v sobě energii na cokoli, co jim život přinese. Nejde pouze o krásné fotografie a vizuální památku v rychle měnícím se čase, ale hlavně o přijmutí sebe sama. Největší odměnou je pro mne, když žena odchází spokojená s novou jiskrou v oku.